RUSIST
Единый реестр книг

Румыния

Cercetări arheologice în Bucureşti
1962
559
427
Civilizaţia lemnului
1976
Florescu Ion Al
1065
20
Asalt la redute : Eroi ai războiului pentru independenţă
1969
Bejancu Gheorghe
2053
60
Чужой : Роман
1961
Попович Титус
1257
208
Principii China o familie domnitoare din istoria României
1991
Iordache Anastasie
1597
345
Antologia ateismului din Romînia
1962
Ghiţă Simion
2902
110
Забытый фашизм : Ионеско, Элиаде, Чоран
2007
Ленель-Лавастин Александра
2196
470
Opere alese
1960
Bălcescu Nicolae
1384
193
Instituţii feudale din ţările române : Dicţionar
1988
Constantinescu Alexandru
985
181
Pagini inedite din istoria dreptului vechi românesc
1991
Rǎdulescu Andrei
1746
349
Educaţia, învăţămîntul, gîndirea pedagogică din România
1978
Bîrsănescu Ştefan, Bârsănescu Florela
888
389
Румыния : путешествие за здоровьем
2005
Низовский Андрей Юрьевич, Маньшина Надежда Валерьевна
1772
258
Arta culturii Cucuteni
1979
Dumitrescu Vladimir
2738
200
Valorificarea instructiv - educativa a elementelor de istorie locala
1967
Gal Teodor, Retegan Ion
2821
411
Culegere de lecţii. Vol. 1
1952
2929
295
Roumanie : Guide encyclopédique
1971
1935
269
Despre Alexandru D. Xenopol - economist
1970
Dobre G.; Spiridon Aneta; Sîrbu Cornel
865
296
Opere
1982
Bălcescu Nicolae
1759
305
Morfologia religiilor : Prolegomene
1993
Eliade Mircea
1534
189
Manifestul Frontului democraţiei populare
195
Frontul democraţiei populare din RPR
2230
176
Efectele hotărîrilor judecătoreşti străine în România
1971
Căpăţînă Octavian
2035
460
Organizarea ocrotirii sănătăţii publice : Tradus din limba rusă
1950
Batkis Grigorij Abramovič
799
390
Rumänien
1943
Malaschofsky Alfred
1533
41
Eiserne Garde : Erinnerungen
1939
Codreanu Corneliu Zelea (-1938)
677
29
Румыния в 1918-1939 годах : Лекции..
1951
Самойлов Самуил Исаакович
1336
192
A Kapásnövények ápolása
1951
1307
80
De la Tudor Vladimirescu la răscoala din 1907
1973
Maciu Vasile
2537
260
Свершение : Роман
1969
Тэуту Николае
1371
116
1941
1952
1951
1950
Bercu Iosif
1976
Atanasiu Victor
1951
1968
2006
Rostás Zoltán
1951
Goldberger M.
1969
Floca Octavian
2007
Dudaş Florian
1977
Boia Lucian
2012
1965
Михале Аурел
1999
Ionescu Virgil I
1991
Georgescu Vlad
1980
1983
Verdery Katherine
1993
Drăgănescu Mihai
1974
Пухальский Анатолий Васильевич, Литвин Валентин Михайлович
2014
Boia Lucian
1970
Dunăreanu Elena
1972
Ceauşescu Ilie
1962
Georgescu Titu
1971
Eminescu Yolanda
1930
Macurek Josef
1990
Dobrescu Emilian, Postolache Tudorel
2002
Danilov M.; Griţco A.; Malahov L.
1979
1965
Irimie Cornel
1986
1998
1951
19
Вурмранд Ричард
1972
Duţu Alexandru
1949
Gheorghiu-Dej Gheorghe
2009
Bernády házban. Galéria (Tirgu Mureş)
1952
1949
Cleja A.
2013
1950
1956
Stănescu Florea, Gheorghiu Adrian, Petrescu Paul, Stahl Paul
2006
Ştef Dorin
1991
Hohenzollern Nicolae
2005
Cotea Valeriu D, Barbu Neculai, Grigorescu Constantin C, Cotea Valeriu V
1963
Fătu Mihai
1998
Preda Dumitru
1990
1997
Cotfas Mihai
1927
Băcilă Ioan C.
1979
Джорджеску Паул
1949
Gheorghiu-Dej Gheorghe
1982
Dima Nicholas
1970
Drăgotescu Marcel, Bírlădeanu Dumitru
1946
Арманд Давид Львович
1993
Mîndruţ Octavian
1990
Buluţă Gheorghe
194
Deutsch-rumänische Gesellschaft
1946
1969
Lupăşteanu A.; Tarco L.; Bîrză V.
1965
Popescu-Puţuri Ion, Zaharia Gheorghe, Radulescu Ilie
2004
Costescu George
2007
1951
Mihai Gheorghe
1976
Барбу Эуджен
1972
Gogolewski Stanisław
1949
Atanasiu Ion
2000
2013
1946
1965
Harisijadis Mara
2008
Берчу Думитру
1978
Фульга Лаурентиу
2006
2000
1974
Constantinescu Miron, Gall Ern
1971
Constantinescu Miron
1998
1980
2000
2007
1960
Weczerka Hugo
1974
Giurescu Constantin C.
1995
Rǎduicǎ Georgeta, Rǎduicǎ Nicolin
1969
Haret Spiru
1999
Nastasǎ Lucian
1977
Mateescu Cristea
1968
Alecu Nicolae
1978
Duţu Alexandru
1980
Florescu Radu, Daicoviciu Hadrian
2013
Pop Ioan-Aurel, Bolovan Ioan
2008
1946
Blairy Jean
1999
Биткова Татьяна Георгиевна
1990
Panaitescu P. P.
1951
1959
Husar Al
1951
Kenyeres Pál
1950
1998
Oprea Ion M
1996
Patapievici H R
2006
Мельтюхов Михаил Иванович
2012
Marcu George, Ilinca Rodica
2013
Waldeck Rosie Goldschmidt
1922
Coffey Diarmid
1977
Machat Christoph (1948-)
1959
2008
Granville Johanna
1969
Сэлкудяну Петру
2006
Dorin Mihai
2009
Andea Susana, Costea Ionu
1950
2007
1986
Gherasim Dimitrie
1980
1979
Florescu Radu, Miclea Ion
1932
Pétin
1966
Cândea Virgil, Giurescu Dinu C., Maliţa Mircea
2006
Prost Henri
1957
Думитриу Петру
1986
Teodorescu Tamara
2000
Kiss Imola
2002
Cosma Ghizela
1967
1976
Buşe Constantin
2012
Crăciun Cornel
1972
Fotino George
1952
Gheorghiu-Dej Gheorghe
1978
Avram Mioara
1956
Florescu Florea Bobu
1959
Macrea Dimitrie
1972
Babici Ion
1950
Gheorghiu-Dej Gheorghe
2008
Dragomir Silviu N
1998
1985
Bălan Ştefan, Mihăilescu Nicolae Şt.
Также в рубрике и скоро будут опубликованы: